Jakie są korzyści z doustnej chelatacji?

16 listopada 2015

kgroundTerapia ta jest stosowana tak naprawdę od niedawna i polega oczywiście na doustnym przyjmowaniu określonych składników mineralnych, zamiast dostarczania substancji chelatacyjnych tradycyjnie, czyli dożylnie przy użyciu kroplówki.

Celem terapii jest oczyszczenie organizmu i pomoc w prawidłowym funkcjonowaniu, w szczególności układu sercowo-naczyniowego. Działanie minerałów polega na usunięciu z organizmu toksycznych substancji oraz metali ciężkich i równocześnie dostarczaniu składników odżywczych – jest to tzw. dwufunkcyjność. Ich działanie jest niezwykle skuteczne, ponieważ charakteryzują się wysoką przyswajalnością. Doustna chelatacja pomaga w detoksykacji wątroby oraz nerek.

Najważniejsze korzyści z zastosowania doustnej chelatacji:

  • ogólna poprawa stanu zdrowia w wyniku oczyszczenia organizmu ze szkodliwych toksyn,
  • zwiększenie się efektywności pracy serca, dogłębne oczyszczenie tętnic oraz innych naczyń krwionośnych,
  • detoksykacja układu pokarmowego, wątroby i nerek,
  • wzmocnienie układu odpornościowego,
  • poprawa poziomu hemoglobiny we krwi oraz liczby i jakości czerwonych krwinek,
  • na końcu warto także wspomnieć, iż doustna chelatacja jest znacznie tańsza i z pewnością przyjemniejsza w zastosowaniu w porównaniu do terapii dożylnej.

W jakich chorobach i schorzeniach powinno się stosować metodę chelatacji?

Terapia chelatowa stosowana jest w profilaktyce oraz leczeniu wielu chorób. Wymienić można m.in. choroby serca spowodowane miażdżycą naczyń wieńcowych, problemy z krążeniem w kończynach dolnych (tzw. chromanie przystankowe), częste migreny, szumy w uszach, zawroty głowy, stan długotrwałego przemęczenia, stany depresyjne.

Metoda chelatacji skutecznie wspomaga również leczenie takich chorób jak: choroba Alzheimera, choroba Buergera, choroba Raynouda oraz choroba zwyrodnieniowa stawów. Warto także podkreślić, iż przeprowadzone badania i ogólne statystyki wskazują również na skuteczność terapii przy zapobieganiu chorobom nowotworowym – dotyczy to osób z genetycznym obciążeniem rodzinnym.

.

Brak komentarzy

Komentowanie wyłączone.

Facebook