Chelatacja – jak wygląda terapia i jakie są zalecenia przed zabiegiem?

23 sierpnia 2015

cholesterolPrzed zastosowaniem terapii chelatowej zaleca się wykonanie następujących badań: badanie tętna, odsłuchiwanie tętnic szyjnych, pomiar ciśnienia krwi, badanie dopplerowskie tętnic obwodowych, badanie krzywej NIR-TBSS, lipidogram, EKG wysiłkowe. Wskazana jest również analiza spektroskopowa próbki włosów.

Jak przebiega chelatacja?

Pacjent przyjmuje wygodną pozycję leżącą lub siedzącą. Po skontrolowaniu tętna oraz zmierzeniu ciśnienia krwi, podaje się mu płyn infuzyjny, wraz z którym do organizmu dostaje się roztwór EDTA i witamin.

Dawniej podawano 3 g EDTA, jednak po przeprowadzonych badaniach wykazano, iż wystarczy zaledwie 1,5 g i przy tej dawce można osiągnąć jeszcze lepsze wyniki terapeutyczne. Zdecydowana większość lekarzy, którzy stosują terapię chelatową, do podawanego roztworu dodają określone witaminy oraz sole mineralne w celu wyrównania ubytków powstałych podczas terapii. Pacjent na początku zabiegu może odczuwać niewielki ból, który jednak ustępuje już po kilku minutach trwania terapii. Cały cykl terapii składa się z 20-35 wlewów dożylnych, sam zabieg trwa około 3-4 godzin. Tuż po jednorazowej terapii, pacjent powinien otrzymać około 1 litra płynu do picia, gdyż po zabiegu nerki potrzebują zwiększoną ilość płynów w celu usuwania szkodliwych toksyn i substancji z organizmu. W ciągu jednego tygodnia należy wykonać od 1 do 3 zabiegów. Pacjenci już po kilku zabiegach odczuwają pierwsze oznaki poprawy – zauważają wzrost energii, lepsze samopoczucie oraz wzrost kondycji fizycznej. W cięższych przypadkach tego typu zmiany są odczuwalne nieco później, po około 20 zabiegu.

Warto zaznaczyć, iż terapia chelatowa, oprócz oczyszczania naczyń krwionośnych, przyczynia się także do hamowania procesów miażdżycowych, dzięki czemu organizm zyskuje czas oraz możliwości, aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia w całym organizmie i wrócić do zdrowia. EDTA udrażnia dosłownie każde naczynie w organizmie – od malutkich naczyń włosowatych, aż po największą tętnicę aortę. Co ciekawe, u wielu pacjentów właśnie te najmniejsze naczynia tętnicze bardzo często nie spełniają swojej funkcji.

.

Brak komentarzy

Komentowanie wyłączone.

Facebook