Na czym polega badanie żywej kropli krwi

15 sierpnia 2015

badanie krwi 2Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi jest wykorzystywane głównie w medycynie alternatywnej i według jego zwolenników pozwala ono wykryć przyczyny takich dolegliwości jak m.in. alergie, długotrwałe przemęczenie, bóle głowy, anemię, czy też niedowagę lub nadwagę.

Analiza żywej kropli krwi ma na celu znalezienie w organizmie obecności pasożytów, bakterii, toksyn oraz innych substancji, które mają negatywny wpływ na jego funkcjonowanie. Ponadto badanie pozwala także ocenić równowagę kwasowo-zasadową organizmu, zdolności detoksykacyjne, a także szybkość starzenia się organizmu.

Warto jednak zaznaczyć, iż badanie nie jest zaliczane do metod stosowanych w medycynie konwencjonalnej, tak więc lekarze raczej mają podzielone opinie na jego temat. Nie ma również żadnych dowódów naukowych potwierdzających skuteczność mikroskopowej analizy żywej kropli krwi.

Jak przebiega badanie żywej kropli krwi i w jaki sposób należy się do niego przygotować?

Próbka krwi zostaje pobrana z opuszka palca, następnie bez jej barwienia czy też utrwalania (jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego pobierania krwi w ośrodkach zdrowia) świeża kropla krwi zostaje przebadana pod specjalistycznym mikroskopem z kontrastem fazowym, dzięki któremu można otrzymać niezwykle wyrazisty obraz. Dokładna analiza krwi trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Warto zaznaczyć, iż dostęp do obrazu krwi ma zarówno osoba przeprowadzająca badanie, jak i również sam pacjent, który otrzymuje wyniki analizy zaraz po jej zakończeniu. Natomiast w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości badany dostanie również określony plan terapeutyczny.

Jeśli chodzi o kwestię przygotowania się do badania żywej kropli krwi, to przez minimum 24 godziny przed pobraniem próbki, nie należy spożywać alkoholu, natomiast już w dniu badania powinno się również unikać picia kawy. Ostatni posiłek należy spożyć najpóźniej na 2 godziny przed wizytą. Dodatkowo zalecane jest również, aby wypić około pół litra czystej, niegazowanej wody tuż przed samym badaniem krwi.

.

Brak komentarzy

Komentowanie wyłączone.

Facebook