Koktajl Myersa – dożylnie podawana m.in. witamina C

25 stycznia 2016

krwinka4Coraz bardziej popularne stają się tzw. witaminowe kroplówki, które zostały zapoczątkowane ponad 50 lat temu przez doktora z Baltimore – Johna Myersa.

Podawał on swoim pacjentom dożylnie mieszankę witamin z grupy B, witaminy C, magnezu oraz wapnia. Koktajl Myersa to przede wszystkim metoda walki z długotrwałym przemęczeniem, stresem oksydacyjnym oraz niedoborami pokarmowymi. Wówczas kroplówki dodają energii i pozwalają wrócić do normalnego funkcjonowania. Co ciekawe, koktajle witaminowe podawane dożylnie są stosowane i wręcz promowane przez znane gwiazdy, takie jak m.in. Madonna, Brat Pitt, Rihanna oraz Cindy Crawford.

W momencie, gdy zaobserwujemy znaczny spadek formy, bardzo często sięgamy po tradycyjną suplementację, jednak okazuje się, że nie jest ona zbyt skuteczna. Z witamin, które przyjmujemy nasz organizm wchłania zaledwie 10-30 %. Natomiast dożylna aplikacja witamin powoduje natychmiastowe efekty, gdyż pomijany jest układ pokarmowy.

Najpopularniejszy składnik koktajli witaminowych to witamina C

Obecnie w tego typu koktajlach dożylnych zazwyczaj stosuje się indywidualnie dobrane mieszanki witamin oraz mikroelementów, chociaż należy zaznaczyć, iż to właśnie witamina C wciąż jest jednym z najbardziej popularnych składników podawanych w tego typu kuracjach. Jej stężenie może przekraczać nawet 20-krotność zalecanej dziennej dawki nie wywołując skutków ubocznych. Dożylna kuracja witaminą C skutecznie wspomaga procesy utleniania oraz redukcji, a także zwiększa odporność całego organizmu. Witamina C doskonale działa również na toksyny, zapalenie wątroby, przewlekłe wirusy, czy też ogólne osłabienia.

Co ciekawe, wielu naukowców wiąże spore nadzieje z tą metodą, która już została przebadana pod kątem dobroczynnego wpływu na różnego rodzaju choroby, w tym również nowotwory. Zastosowanie koktajli witaminowych, w szczególności z witaminą C jest naprawdę szerokie, bowiem można je stosować zarówno profilaktycznie w celu zapobiegania powstawaniu chorób, jak i już w trakcie leczenia konkretnych schorzeń.

.

Brak komentarzy

Komentowanie wyłączone.

Facebook