Co to jest chelatacja – na czym polega i czy jest to zabieg bezpieczny ?

21 grudnia 2015

pobieranieChelatacja jest stosowana w Stanach Zjednoczonych już od kilkudziesięciu lat. Zalecana jest przede wszystkim podczas zatruć metalami ciężkimi, ale także przy leczeniu poważnych chorób i dolegliwości, w szczególności związanych z problemami krążeniowymi np. po zawale serca, po udarze, z niedokrwieniem kończyn.

Terapia skutecznie oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych substancji i przywraca biologiczną sprawność. Leczenie polega na wlewach kroplowych z aminokwasem o nazwie ETDA, który jest substancją bardzo aktywną biologicznie i chemicznie. Po dostaniu się do krwi, działa natychmiast wchodząc w reakcję z cząsteczkami metali, dzięki czemu stają się nieaktywne i po kilku godzinach usunięte z organizmu.Z pewnością niezwykle istotną informacją na temat działania chelatacji jest fakt, iż według przeprowadzonych w Szwajcarii badań osoby stosujące ten rodzaj terapii aż 20 razy rzadziej zapadają na choroby nowotworowe!

Metale ciężkie są pobierane przez człowieka z zanieczyszczonego powietrza, wody oraz pożywienia. Stanowią one źródło wolnych rodników, które odpowiadają za powstawanie zwyrodnieniowych chorób cywilizacyjnych m.in. nowotworów. Niestety organizm ludzki nie jest w stanie sam pozbywać się szkodliwych cząsteczek i jonów metali ciężkich i właśnie dlatego, chelatacja jest w wielu przypadkach wręcz niezbędna, aby powrócić do pełnego zdrowia. Wielu pacjentów już po pierwszych zabiegach odczuwa znaczną poprawę w ich stanie zdrowia m.in. ustąpienie szumu usznego, poprawa słuchu, wzroku oraz pamięci, lepsza kondycja skóry i włosów, a także większa sprawność seksualna.

Czy chelatacja jest bezpieczna dla organizmu?

Chelatacja jest metodą w pełni bezpieczną i w przeciwieństwie do operacji chirurgicznych, terapia ta nie stanowi zagrożenia dla życia pacjenta. Zabieg chirurgiczny zwykle daje natychmiastowy rezultat w stanie zdrowia jak i w ogólnym samopoczuciu chorego, jednak z czasem efekt ten znika. Natomiast w przypadku chelatacji korzystne efekty pojawiają się zwykle stopniowo (pierwsze po około tygodniu, pełna poprawa widoczna jest po 25-30 zabiegach), ale są one odczuwalne przez długie lata.

.

Brak komentarzy

Komentowanie wyłączone.

Facebook