Badanie żywej kropli krwi – gdzie można wykonać i jaka jest cena?

30 listopada 2015

Badanie żywej kropli krwi polega na niezwykle dokładnej analizie obrazu krwi (niewysuszonej oraz niebarwionej) przy użyciu specjalistycznego mikroskopu. Dzięki badaniu można poznać szczegółowe dane na temat żywotności oraz wyglądu krwinek białych, krwinek czerwonych, a także obecności szkodliwych dla zdrowia pasożytów i toksyn. Analiza żywej kropli krwi pozwala na wczesne wykrycie choroby oraz określenie jej przyczyn.

Przebieg badania mikroskopowego żywej kropli krwi

Badanie polega na niewielkim nakłuciu opuszka palca pacjenta i pobraniu kropli krwi, która jest od razu przenoszona na specjalne szkiełko i przygotowana do rozpoczęcia dokładnej analizy, do której wykorzystuje się profesjonalny mikroskop ze zmiennymi powiększenia od 100x do 1600x. Dzięki cyfrowej kamerze obraz krwi jest automatycznie przesyłany na ekran komputera, na którym zarówno osoba przeprowadzająca badanie, jak i sam pacjent mogą swobodnie obserwować niezwykle rzeczywiste i dokładne poruszanie się erytrocytów, leukocytów oraz pozostałych substancji będących w krwi. Zaraz po badaniu, pacjent otrzymuje wyniki i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości zostaje ustalony plan całej terapii.

Analiza żywej kropli krwi – zalecenia przed badaniem

Na co najmniej 24 godziny przed planowanym badaniem nie należy spożywać alkoholu, a w dniu badania nie zaleca się również picia kawy. Na 2-3 godziny przed pobraniem krwi nie powinno się spożywać żadnych posiłków, a tuż przed samym badaniem (około pół godziny) pacjent powinien wypić pół litra niegazowanej wody mineralnej.

Gdzie wykonać i jaki jest koszt badania żywej kropli krwi?

Badania żywej kropli krwi są przeprowadzane zwykle w prywatnych centrach i instytucjach ze względu na to, iż jest ono uznawane za jedną z metod medycyny alternatywnej. Badanie nie jest jeszcze zbyt powszechne w Polsce i dlatego warto jest poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z usługami konkretnych placówek oraz znalezieniem opinii na ich temat, aby wybrać najbardziej wiarygodną i w pełni profesjonalną instytucję. Ceny za badanie żywej kropli krwi rozpoczynają się w granicach 140 zł.

.

Brak komentarzy

Komentowanie wyłączone.

Facebook